Pamąstymai

Nenori vaikų – nereikia gult???

Content warning – necenzūrinė leksika, seksualinė prievarta. Nebegaliu gražiai.

Feisbuko vartotojų mentalitetas niekada nenustos manęs stebinti. Žinau, žinau, nenori matyt – neskaityk. Negaliu, vat. Iš pykčio ir nevilties dėl žmonių bukumo ir tekstai gimsta.

Šįkart mano smegenų dantračius pajudino LRT publikacija apie merginą, kuri pasidarė tris abortus, tiksliau jos komentarai. Vienintelis argumentas, kurį sugeba išgimdyti mūsų tautiečiai, yra tipiška pro-lifer’ių dainelė, neparemta jokiomis švietimo prošvaistėmis.

Nemoki pist – nereikia lįst, – gieda lietuvaičiai. Nenori vaikų – nesidulkink. Bent jau be apsaugos, nors aišku, geriau visai. Eik į vienuolyną, vienu žodžiu, kad, neduok Dieve, neužkibtų. Primena man vienos tetulės vaikystėje – man buvo gal dešimt – išgirstą „seksas egzistuoja tik giminei pratęsti, o malonumas, vaikeli, yra paleistuvystė“. First of all, kam konkrečiai tą aiškinti dešimties metų vaikui, kuris net nėra tavo vaikas. Bet neesmė.

Dabar žiurkėnas vieną po kito sugrauš visus giedorėlių komentatorių argumentus. Įsikalkit visi, kas šito fakto nežinot, tokį dalyką: šimtaprocentinės apsaugos nuo nėštumo, išskyrus abstinenciją, NĖRA. Nėra. Ir taškas. Taip kad jūsų „pasidomėk apie apsaugą, blah blah blah“ yra totali nesąmonė. Taip, neplanuojant šeimos, apsaugą naudoti reikia, čia man atrodo visiem tas aišku. Bet visko atsitinka, kontracepcija irgi kartais paveda.

Toliau: vienas tą merginą pavadino…šliucha. Pasaulio pabaiga, suprantat, suaugusi mergina, turinti visišką savo kūno autonomiją ir gebanti priimti sprendimus, nusprendė užsiimti lytiniais santykiais. Man tik įdomu, kaip tada pavadintumėt tas merginas, kuriomis buvo pasinaudota. Ar nepilnametė, kuria pasinaudojo iškrypęs dėdė – irgi šliucha? O kas jei jai keturiolika metų? Žinau, žinau, vaikas dėl to nekaltas, taip toliau, bet patys pagalvokit, ar norėtumėt auginti vaikelį to žmogaus, kuris jus taip nuskriaudė? Aš ne, ačiū.

Ir apskritai, jei jums ląstelių darinys moters kūne teisėmis prilygsta pačiai suaugusiai moteriai, turinčiai jau mano minėtą kūno autonomiją, tai nežinau, kelintos klasės lygio kalba su jumis kalbėtis. Abortai Lietuvoje daromi iki 12 savaičių. Dvylikos savaičių vaisius dar net neturi širdies plakimo ir nekvėpuoja. Aš nekalbu apie tolesnio termino nėštumo nutraukimus, bet ir tuos pateisinu – nėštumas yra toks dalykas, kuris labai lengvai gali komplikuotis. Atsitinka, kad tenka jį nutraukti, norint nepakenkti moters sveikatai, ar net gyvybei.

Mes nei vienas nežinom, kaip pasisuks mūsų gyvenimas. Aš tikrai abejoju, kad dažna moteris, klinikon atvykdama nutraukti nėštumą, jaučiasi labai laiminga. Tai yra tiek fizinė, tiek psichologinė trauma, dažnai visam gyvenimui. Davai neteisiam nežinodami, ką?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top