Aktualijos

Popiežius – irgi žmogus?

Kaip naujakas, taip skandalas. „Naujųjų metų naktį popiežius vožė jį palietusiai tikinčiajai“ – kaip jums tokia antraštė? Būtų visai nieko, atitinka visų šiuolaikinių naujienų portalų clickbait’o gaires. Visa bėda, kad parašyta buvo plius minus taip, o vaizdo įrašas, po kurio kilo baisiausias skandalas, byloja kiek kitokią įvykių seką.

Įsivaizduokite sau scenarijų: jūs esate koks nors very žymus much svarbus žmogus. Kaip popiežius, bet ne popiežius. Gal kaip superstaras. Jūs einate pasisveikinti su minia gerbėjų (šiuo atveju tikinčiaisiais). Aplinkui krūvos apsaugos, jaučiatės saugus, ar ne? Staiga visiškai nepažįstama moteris griebia jus už rankos ir iš visų jėgų patraukia į save. Ką darote?

99% mano skaitytojų greičiausiai nespėtų pagalvoti apie racionalius veiksmus ir paklustų gynybiniams instinktams – pabandytų išsilaisvinti. Neaišku, ar stipriai patraukus ranką į save, ji išsilaisvintų. Greičiausiai ne vienas iš mūsų padarytų tai, ką padarė popiežius – pliaukštelėtų „užpuolikui“ per ranką. Bet juk čia popiežius! Ar jam galima smurtauti???

Visų pirma tai nebuvo smurtas. Iš antraščių atrodo, kad šv. tėvas kibo vargšei tikinčiajai į plaukus ir išmušė porą dantų. Taip, jis pliaukštelėjo jai per ranką. Taip, jie apsižodžiavo. Bet ką kitą darytumėt jūs tokioje situacijoje? Leistumėt tokiam žmogui toliau jus traukti į save, įkristumėt į minią? Prisiminkite – jūs žymus žmogus – pašėlusi minia jus tiesiog sutryptų.

Antra – tai kas, kad popiežius? Ar jis nenusipelnė jaustis saugus? Minios gali būti žiauriai baisus dalykas – patikėkit, ne vienoje teko būti suspaustai, kur tikrai galvojau, kad sveika neišeisiu (*cough* Ryga per Sheerano koncertą *cough*). Kitas klausimas, kokį velnią tuo metu veikė apsauga, kurios aplink šv. tėvą daugiau nei aplink Didžiosios Britanijos karalienę. Pati mačiau, buvo atvažiavęs į Lietuvą.

Mačiau komentarų, kur žmonės kalbėjo, kad Pranciškus smurtavo. Okey, dabar nuasmeninkim abu šios istorijos dalyvius ir objektyviai palyginkime jų veiksmus. Vienas iš jų visa jėga patraukia kitą už rankos taip, kad kitas praktiškai parvirsta. Kitas bando išsilaisvinti ir tame veiksme švelniai trinktelėja kitam per ranką. Gavęs pliaukštelėjimą žmogus nenukenčia – tik įsižeidžia. Tuo tarpu tas, kurio vos nepargriovė galėjo būti smarkiai sužeistas.

Man keistas argumentas: juk tai moteris. Tai kas? Jei moteris jus pultų su peiliu, jūs irgi jai leistumėt, nes tai MOTERIS? Tada aš jums turiu blogų naujenų – jūs nesupratot, apie ką yra kalbos apie smurtą prieš moteris artimoje aplinkoje. Vienintelė priežastis, kodėl linksniuojama, kad tai smurtas prieš moteris yra ta, kad statistiškai moteris nuo tokios smurto formos nukenčia gerokai dažniau. Ne dėl to, kad moteris yra kažkokia tai neliečiama princesė. Jei mane puola mušti vyras – aš ginuosi. Jei puola muštis moteris – aš ginuosi. Jei ant manęs šoka įsiutęs tigras…nu ką, amen. Bet aš vis tiek ginuosi.

Visi mes nusipelnėme teisės apsiginti. Net ir popiežiai.

Prenumeruok mano naujienlaiškį ir nebepraleisk nei vieno įrašo 🙂

[newsletter_form type=“minimal“ lists=“undefined“ button_color=“#f9c99b“]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top