#BlackLivesMatter Aktualijos

Looting’as. Žmonių žudymas. Kokį ženklą tarp jų dedame?

„KAM JIE PLEŠIA PARDUOTUVES, ŠITAIP NIEKO NEIŠSPRĘSI, BLAH BLAH BLAH“

Šitą argumentą visi, kas bent kiek domisi tuo, kas šiuo metu vyksta Amerikoje, esame kur nors matę. Šiandien aš jums paaiškinsiu, kas ten vyksta iš tiesų.

Visų pirma, langus daužo, mušasi, ir taip toliau, visai ne protestuotojai. Jau nežinau, kiek mačiau video, kuriuose policininkai važiuoja į taikią minią, ant žmonių užsiundo arklius, šaudo guminėmis kulkomis į žmones (apie jas vėliau), purškia pipirines dujas, daužo langus… o protestuotojai ramiai vaikšto. Ne protestuotojai dažniausiai pradeda smurtauti. Tą daro pareigūnai ir šie veiksmai yra sistemingi ir tikslingi. Pagalvokit patys – jei Amerikoje proteste, kuriame dalyvauja daug afroamerikiečių, kas nors pradeda daužyti langus – kas kaltas? Turint omeny 400 metų juodaodžių opresijos, vergijos ir kitokio mėšlo istoriją…manau supratot.

Guminės kulkos nežudo – jau plačiai paplitęs įsitikinimas. O ką, jei aš jums pasakyčiau, kad šiuose protestuose jos šaudomos tiesiai žmonėms į akis? Vien pati savo Twitter sienoje šiandien mačiau žurnalistę, kuri neteko akies, gavusi gumine kulka į veidą. Taip pat mažai žinomas faktas, kad šios kulkos nėra visiškai guminės. Jos yra aptrauktos guma, viduje metalas. Jos gali suluošinti visam gyvenimui. Ir luošina.

O net jei ir protestuotojai plešia parduotuves – jie turi tam pagrindą. Juodaodžių bendruomenė šimtus metų patyrė ir vis dar patiria tokią opresiją, kokios nei vienai kitai rasei nėra tekę patirti. Juos pirkdavo kaip vergus. Juos žudo dėl jų odos spalvos. 21 amžiuje žmogus negali ramiai gyventi, jei nėra baltaodis. Aišku, kad jie pyksta. Aš niekada nepajusiu to, ką jiems tenka patirti, ir aš pykstu už juos.

Ramių protestų niekas nesiklauso. Jei klausytųsi, nei viena parduotuvė dabar nebūtų išdauštais langais. Just saying.

#BlackLivesMatter.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top