Aktualijos

Ko mokysime savo vaikus?

Ketinau šita tema kalbėti tada, kai situacija aprims…bet nesulaukiau. Prieš kelias dienas vieno didžiausių kailinių prekybos tinklų savininkė Nijolė pašnekėjo. Sušnekėjo moteriškė taip, kad kokį pusvalandį bandžiau susigaudyti, ar ji čia rimtai.

Pasak p. Nijolės, jei moteris neturi kailinių, ji „stovi ant žemesnio visuomenės laiptelio“. Esą, turime saugoti vaikus dabar jau ne tik nuo gėjų ir kitų vakarietiškų nesąmonių, bet ir nuo…skandinaviško minimalizmo. Neturėti kailinių mergaitei – pasaulio pabaiga, susiliejimas su pilka mase.

Viską labai puikiai Mikės Pūkuotuko fraze apibendrino A. Tapinas. „Vieni turi proto, kiti neturi. Ir viskas“, – yra pasakęs visų mylimas kvailokas meškiukas.

Šiandien ponia Nijolė paaiškino savo mintis vienam naujienų portalui. „Taip jau Dievo duota ir gamtos surėdyta, kad moteris turi tokios energijos, kurios neturi net patys galingiausi pasaulio vyrai. Jos misija – gimdyti, mylėti ir kurti viską iš nieko!“, – kalbėjo moteris.

Tai aš ir galvoju…mano spintoje jau kelerius metus nėra nei vieno daikto nei iš tikro kailio, nei tikros odos. Ar tai jau savaime reiškia, kad aš stoviu ant žemesnio laiptelio? Ar aš mažiau moteris, jei nepritariu gyvūnų žudymui dėl mados? Ai, jo. Aš gi moteris. Mano misija – užsičiaupti ir gimdyti, o ne turėti savo nuomonę, vertybes, ar – o siaube – darbą ir balsą visuomenėje.

Ir kas blogiausia, į šitą situaciją buvo įtrauktas vaikas. Nuotraukose prie įrašo pozavo iš pažiūros pradinukės amžiaus mergaitė. Ar mes tikrai norime mokyti savo vaikus, kad moteris turi būti tik gražus aksesuaras vyrui be savo pačios asmenybės ir pagrindo po kojomis? Aš bent jau savo vaikų to su pistoletu prie smilkinio nemokyčiau.

Aš vis dar naiviai tikiuosi, kad kitam dešimtmety požiūris į moters vaidmenį visuomenėje pasikeis. Taip, aš turiu ne pačią geriausią savybę amžinai išlikti optimiste, kad ir kiek kartų mane nuviltų. Man žiauriai keista, kad taip kalbėti liežuvis apsiverčia moterims, kurios pačios turi savo verslą, karjerą. Taip išeina, kad jos prieštarauja pačios sau.

[newsletter]

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Back To Top